Syrop z Owoców Czarnego Bzu

Syrop z owoców Czarnego Bzu.

Dojrzałe owoce czarnego bzu, to bogate źródło wielu witamin, szczególnie z grupy B i C oraz kwasów organicznych, garbników, soli mineralnych i antocyjanów.

Syrop z owoców czarnego bzu wytwarzany jest w tradycyjny sposób z w pełni dojrzałych owoców. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości, surowiec zbierany jest ręcznie w miejscach oddalonych od źródeł różnego typu zanieczyszczeń. Wyciskany ręcznie sok podgrzewany jest do temperatury 80 st. C. Następnie w celu przedłużenia trwałości oraz poprawienia smaku, dodawany jest cukier. Tak przygotowany syrop zostaje poddany pasteryzacji.

Syrop z owoców czarnego bzu stosowany jest przede wszystkim, jako środek wspomagający przy przeziębieniach. Posiada właściwości silnie przeciwzapalne, napotne, oczyszczające, a także przeciwbólowe. Jest pomocny również w leczeniu migreny, nerwobólów, biegunkach oraz chorobach reumatycznych i neurologicznych. Syrop ma również działanie moczopędne i stymuluje układ odpornościowy.Syrop najczęściej stosowany jest, jako dodatek do herbat (1-2 łyżeczki), deserów lub może być spożywany bezpośrednio w niewielkich ilościach.